›  Tescil ve Kayıt     ›  Üyelerimiz     ›  Aidat Sorgulama    ›  İletişim

Sık Kullanılanlara Ekle   |   English   |   Ana Sayfa


 
ANKET

Oda işlemleriniz zamanında yapılıyor mu?

Evet

Hayır

   Sonuçları Göster

 
 E-Posta Listesi

E-Posta listemize kayıt olun yeniliklerden haberdar olun.

Ad, Soyad :
E- Posta :
 

Mustafakemalpaşa ve Karacabey Oda & Borsa Birliktelik Toplantıları devam ediyor… < geri


< tüm haberler

Mustafakemalpaşa ve Karacabey Ticaret ve Sanayi Odaları ile Ticaret Borsaları Meclis üyeleri, Mustafakemalpaşa Ticaret Borsası’nda ikincisi düzenlenen birliktelik toplantısında bir araya geldi. Dört Oda ve Borsanın Meclis üyelerinin katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda Mustafakemalpaşa ve Karacabey’in ortaklaşa gerçekleştirebileceği projeler ve İlçelerimizi ilgilendiren çalışmalar hakkında görüşler paylaşılarak yaşanan gelişmeler değerlendirildi.

Ocak ayında Karacabey’de gerçekleşen toplantıda alınan karar çerçevesinde Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Recep Altepe’ye yapılan ziyaret, Bursa Kent Konseyi Toplantısı ve Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’nda yapılan toplantı ile kurulması planlanan İleri teknoloji Organize Sanayi Bölgesi hakkın da yaşanan gelişmeler Oda ve Borsa Başkanlarınca Meclis Üyelerine aktarıldı. Planlanan OSB’nin İlçelerimizin; İşgücü, tarım ve ekonomisi ile çevreye olacak etkileri hakkında görüşler alınarak değerlendirmelerde bulunuldu.  

Fakülte hayali gerçek oluyor….

Toplantının bir diğer önemli gündem maddesinde ise her iki ilçenin de yıllardır özlemle beklediği 4 yıllık Fakülte hayali ile ilgili yaşanan önemli gelişmeler değerlendirildi. Daha önceleri Uludağ Üniversitesi tarafından çeşitli sebeplerle uygun görülmeyen ve ilçelerinde tek başına hayata geçirmesi neredeyse olanaksız gibi görülen fakülte hayali; Mustafakemalpaşa ve Karacabey STK’larının birlikteliği ile gerçekleşme aşamasında hızla ilerliyor.

TOBB Başkanı Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu ve TOBB Yönetim Kurulu Üyelerinin Bursa temasları kapsamında İlçelerimize yapılan ziyaretlerde Sayın TOBB Başkanımızın da destekleri alındı. TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesine bağlı Doğa Bilimleri Fakülte ve Kampüsü kurulması önerisi kabul görürken, Karacabeyli hayırsever işadamı ve Bursa Ticaret Borsası Başkanı Özer Matlı’nın Veterinerlik ve Ziraat Fakültesini yapmaya gönüllü olması artık bu hayalin gerçekleşmesi yönünde önemli adımlar olarak göze çarpıyor.

TOBB ETÜ’nün en önemli özelliğinin pratik ve uygulamalı eğitime verdiği önem ve işbaşı staj imkânları olduğunu belirten Oda ve Borsa Başkanları; aynı zamanda Türkiye’nin ilk 100’ünden çok sayıda öğrenci aldığını ve işverenlerin nitelikli kadro ihtiyaçlarına cevap verirken, mezunlarının da iş bulma garantisi ile eğitim aldıklarını ifade ederek, benzer bir çalışmanın Bursa Teknik Üniversitesi ile de yürütüldüğünü sözlerine eklediler. Başkanlar ayrıca, iki ilçenin güç birliği ile kurulacak fakülte ve kampüs projesinin öğrencileri de cezbedeceği, gerek lojistik konumu gerekse turizm ve doğal güzellikleri, misafirperver halkımızın kabulü ile her geçen gün büyüyecek bir projenin başladığı belirttiler.

Toplantıda, çalışmaları takip etmek ve gerekli girişimlerde bulunmak üzere Oda ve Borsa Meclis Üyeleri ile Genel Sekreterlerinden oluşan 12 kişilik bir komisyon kurulurken bir sonraki toplantının Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası’nda yapılması kararlaştırıldı.Son 5 Haber

• GİRİŞİMCİ KADINLAR EKONOMİNİN KUTUP YILDIZLARI OLACAK
• MUSTAFAKEMALPAŞA TİCARET VE SANAYİ ODASI YENİ GİRİŞİMCİ ADAYLARINI ORTAYA ÇIKARTMAK İÇİN BAŞLATTIĞI UYGULAMALI GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMLERİ BAŞLIYOR.
• TSO BAŞKANI İBRAHİM DIRAKMAN’DAN BASIN BAYRAMI MESAJI
• Mustafakemalpaşa ve Karacabey Oda & Borsa Birliktelik Toplantıları devam ediyor…
• TOBB BAŞKANI VE YÖNETİM KURULU ÜYELERİ ODAMIZI ZİYARETİ
» tüm haberler
  2008. Mustafakemalpaşa Ticaret ve Sanayi Odası